Однокамерний чи двокамерний склопакет, що вибрати?

Склопакет це два чи три скла герметично зєднані між собою дистанційною рамкою. Склопакети можуть бути однокамерні або двокамерні. Однокамерні склопакети складаються з двох склів, двокамерні склопакети - це три скла.

Товщина склопакету.

Як правило, в металопластикових вікнах використовують однокамерний склопакет товщиною 24 мм, або двокамерний склопакет товщиною 24 чи 32 мм. Якщо для однокамерного склопакету товщина 24 мм це нормально, то для двокамерного склопакету товщина 24 мм це замало, його теплові характеристики будуть низькими. В вікнах рекомендується використовувати двохкамерний склопакет товщиною не нижчою ніж 32 мм. По тепловим характеристикам однокамерний енергозберігаючий склопакет товщиною 24 мм буде перевищувати теплові характеристики двохкамерного склопакету товщиною 24 мм.

Звукоізоляція склопакету.

Для покращеної звукоізоляції слід використовувати двокамерний склопакет, товщиною 32 мм, з різними по товщині дистанційними рамками, наприклад, 12 і 8 мм. Підвищити звукоізоляцію металопластикового вікна з двохкамерним склопакетом, можна використавши грубше скло, наприклад замість 4 мм поставити 6 мм, або ще краще триплекс 6,38 мм. Щоб ще підвищити звукоізоляційні властивості склопакету, його камери заповнюють інертним газом.

Склопакети заповнені газом.

Заповнення газом камер склопакету, суттєво піднімає його тепллові характеристики. Для цього використовують інертні гази, щільність яких перевищує щільність повітря, а отже склопакет з газом краще зберігає тепло. В якості інертного газу як правило використовують аргон, завдяки якому підвищуються теплові та звукоізоляційні властивості склопакету.

Які ж склопакети вибрати?

Щоб зробити вибір слід визначитися з власними вимогами до вікна. Якщо ви використовується трьох камерний профіль, використовувати двохкамерний енергозберігаючий склопакет немає сенсу, хіба що ви хочете підняти звукоізоляційні характеристики вікна. Для 3-х та 4-х камерного профілю рекомендуюється використовувати однокамерний енергозберігаючий склопакет. Пластикові вікна з 5-ти камерного профілю є сенс використовувати лише з двохкамерним енергозберігаючим склопакетом.